AdWords Reklam Rotasyonu Ayarları

Reklam grubunuzda birden fazla reklamınız varsa hangi reklamın gösterilmesi gerektiğini belirleyen ayardır.

Reklam grubunuzda birden fazla reklamınız varsa (ki muhakkak olmalı) hangi reklamınızın gösterilmesi gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Dönüşüm alan reklamlarınızı daha sık gösterilmesini seçebilir ya da tüm reklamlarınızı eşit aralıklarda dönüşümlü yayınlatabilirsiniz.

Reklam rotasyonu ayarları
Tıklamalar için optimzie et:
Google Adwords’te kampanya kurduğunuzda kampanyanın varsayılan reklam rotasyon ayarıdır. Geçmişteki tıklama oranlarınızı baz alarak en fazla tıklama alması öngörülen reklamlara öncelik verir. Daha fazla tıklama alabilmeniz için Adwords bu reklamları grubunuzdaki diğer reklamlardan daha fazla göstermeye çalışır.

Dönüşümler için optimize et:
Bu seçeneği aktif etmeniz için satın alma ya da kaydolma gibi dönüşüm takibini kullanmanız gerekmektedir, aksi taktirde seçemezsiniz. Geçmişteki dönüşümlerinizi baz alarak en fazla dönüşüm alması öngörülen reklamlara öncelik verir, reklam grubunuzun daha tıklama alabilir belki ancak reklamlarınız daha fazla dönüşüm almaya hedeflenmiştir. Hesabınızda en fazla dönüşüm getiren reklamın tesbit edilmesine yetecek kadar dönüşüm yoksa reklamlar tıklamalar için optimize etme verilerini kullanarak dönüşümlü olarak yayınlanır.

Eşit sıklıkta dönüşümlü yayınla:
Reklam grubunuzda bulunan tüm reklamların, tıklama, dönüşüm, gösterim gibi verilere bakmaksızın eşit aralıklarda yayınlanmasını sağlar. Hesap verimliliği için önerilmez.

Reklam rotasyonu ayarlarına, kampanyanızın “Ayarlar” sekmesineki “Gelişmiş Ayarlar” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazım olan Arama Sonuçlarına Yazar Bilgisi Ekleme başlıklı makalemi de okumanızı öneririm.

Roadmap

Bir cevap yazın