Google Adwords Sertifikasyonları

Kalifiye Birey olmanın gereksinimleri nelerdir?
Google Adwords bireysel kalifikasyon, adwords uzmanlığınızın Google tarafından belgelenmesi diyebiliriz. Bu uzmanlık, sertifikasyon sınavlarından geçerek elde edilir. Sertifikalara sahip olmanız için Google Reklamcılığının Temelleri Sınavından geçmeniz gerekmektedir. Bu sınavı geçmeden sertifikasyon sınavlarına giremezsiniz.

Google Sertifikalı Ortağı olmanın gereksinimleri nelerdir?
Google Adwords Sertifikalı İş Ortağı olmak için bahsi geçen şirketin 90 gün içinde en az 10.000 Dolar tutarında reklam bütçesini yönetmiş olması gerekmektedir. Bununla birlikte bireysel kalifiye duruma sahip yani Google Adwords Sertifikasına sahip en az bir çalışan olmalıdır.

Bireysel Kalifikasyon ile Ortak Sertifikasyonu arasındaki fark nedir?
Bireysel Kalifikasyon, Google Adwords Sertifikasyon sınavlarından geçerek Sertifika elde etmiş, Adwords konusunda uzmanlığını kanıtlamış kişidir.

Sertifikalı Ortak ise, 90 gün içinde en az 10.000 Dolar tutarında harcama yönetmiş ve yanında sertifikalı bir çalışan bulunduran şirkettir.

İki kalifikasyon arasındaki bir diğer fark ise, bireylerin bireysel olarak kalifiye olduklarında sertifika alırlar. Sertifikalı Ortaklar ise Google tarafından sertifikasyon etiketi alırlar.

Bireysel AdWords Sertifikaları hakkında daha detaylı bilgi için: http://www.bariskahraman.com/bireysel-adwords-sertifikalari/

Bireysel Sertifikaya örnek olarak kendi Google Adwords Görüntülü Reklam Ağı Sertifikama linkten ulaşabilirsiniz: Google Display Advertising

Bir önceki yazım olan Analytics E-Ticaret Modülünün Kurulumu başlıklı makalemi de okumanızı öneririm.

Roadmap

Bir cevap yazın