Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı

Google Adwords Reklam Önizleme ve Teşhisi – Google Adwords Ad Preview Tool

Reklamlarınızın Google arama motorunda gösterilip gösterilmediğini kontrol etmenize yardımcı olur. Bu araçtan yapılan sorguların reklamlarınıza herhangi bir etkisi yoktur, sorgular gösterim olarak adwordse yansımaz.

Reklamlarınızı neden göremiyorsunuz?
Google üzerinden yaptığınız her aramada bilgisayarınızın tarayıcısına bir cookie (çerez) atanır. Sürekli aynı kelimeleri arattığınızda ve çıkan reklamlara tıklamadığınızda Google sizin reklamlarla ilgilenmediğinizi düşünür ve size görüntülemiş olduğunuz reklamları artık göstermemeye veya başka reklamları göstermeye başlar.

Google’dan kontrol etmek kampanyayı etkiler mi?
Google üzerinden yaptığınız her sorgu reklamlarınızın gösterim almasına yol açar, gösterim alıp tıklama almayan reklamların tıklama oranı düşer, tıklama oranı ise kalite puanını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Yani yaptığınız sorgular tıklama oranınızı düşürür, buna bağlı olarak kalite puanınız düşer ve daha fazla ödemeye başlarsınız. Kampanyanızın olumsuz yönde etkilenmemesi için kontrolü “reklam önizleme” aracından yapmak lazım.

Google Adwords Reklam Önizleme ve Teşhis Aracına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Google AdWords hesabınıza giriş yaptığınızda erişirseniz, araçla reklamlarınızı görememeniz halinde, neden göremediğinizi teşhis etmenize yardımcı olabilir.

Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=tr&answer=46454

Bir önceki yazım olan Anahtar Kelime Aracı başlıklı makalemi de okumanızı öneririm.

Roadmap

Bir cevap yazın